Jste zde

Domů

Jižní pobřeží

Messonghi

Messonghi je malé a poměrně nové letovisko na východním pobřeží ostrova Korfu.

Původně to byla rybářská vesnička, která dnes žije téměř výhradně z cestovního ruchu.

Nachází se asi 20 km od hlavního města Kerkyra s letištěm.

Je téměř propojeno se sousedním letoviskem Moraitika a do budoucna se počítá s jejich skutečným spojením.

Boukari a Petriti

Ostrov Korfu a obec Petriti

Region Lefkimi tvoří jižní část řeckého ostrova Korfu. Patří sem i taková poklidná místa na východním pobřeží jako je Boukari nebo Petriti s velice oblíbenými rybími tavernami a s nádherným okolím jezera Korission.

Boukari na pobřeží regionu Lefkimi je častým cílem mnoha turistů i obyvatel ostrova Korfu, a to zejména kvůli vyhlášeným rybím tavernám. Malý přístav s rybářskými loděmi a taverny hned u moře lákají četné výletníky, kteří si tu pak užívají klidu a pohody při grilované rybě a při ochutnávání dalších místních specialit.

Agios Petros

Korfu s pláží a letoviskem Agios Petros

Letovisko Agios Petros se nachází v jihozápadní části řeckého ostrova Korfu, zhruba 50 km od hlavního města Kerkyra, 45 km od letiště, 3 km jižně od Lefkimi a 3 km severně od letoviska Kavos.

Agios Petros je poměrně novou turistickou destinací se turistickými službami na solidní úrovni a s krásně plochou písečnou pláží. Typická je zdejší kopcovitá krajina ve směru na západ a mnoho olivových hájů.

Gardiki

Ostrov Korfu a vesnice Gardiki
Autor: dkilim

Gardiki je malá vesnice na jihozápadním pobřeží ostrova Korfu, která si získala velkou oblibu především díky mnoha koncertům a festivalům, které se zde konají v letních měsících. Místní obyvatele tak živí hlavně příjmy z oblasti cestovního ruchu

Yaliskari

Korfu se zátokou Yaliskari

Asi 13 km od hlavního města Kerkyra a 1,5 km jižně od vesničky Pelekas je malý záliv vhodný ke koupání, obklopený nádhernou přírodou - záliv Yaliskari. Jeho pláž, ležící na západním pobřeží ostrova Korfu, je částečně písečná, ale většinou štěrkovitá až kamenitá. Směrovky na jižním konci pláže Pelekas vám ukáží tu správnou cestu na toto místo.

Tahle izolovaná pláž je obklopena přírodou a zdá se, že tamní borovice se dotýkají mořské hladiny.

Agios Ioannis

Korfu a pláž nedaleko vesničky Agios Ioannis

Malá a idylická vesnička Agios Ioannis se nalézá ve vnitrozemí ostrova Korfu, jen asi 9 kilometrů východně od hlavního ostrovního města Kerkyra.

Přístupová cesta je sem velice jednoduchá: U města Korfu se nachází mezinárodní letiště a do přístavu směřují četné trajekty z řecké pevniny. Pokud přiletíte či připlujete trajektem, budete pouze pokračovat autobusem. Vesnička je totiž přímo napojena na síť autobusových městských linek hlavního města.

Stránky

Korfu na Facebooku

Přihlášení