Jste zde

Domů

Památky

Historické zajímavosti na ostrově Korfu

Dovolená v Kassiopi

Řecký ostrov Korfu a přístav Kassiopi
Autor: NeilHeyes

Malé přístavní městečko Kassiopi leží v severovýchodní části ostrova Korfu, a slibuje díky své překrásné poloze opravdu pohodovou dovolenou u moře.

Není odtud ani příliš daleko do hlavního města Korfu Kerkyra, a tak jsou letním hostům otevřeny všechny moderní vymoženosti v historickém prostředí doslova dech beroucího města.

Severní Agios Georgios

Ostrov Korfu a oblast Agios Georgios
Autor: VSmithUK

Oblast a stejnojmenná zátoka Agios Georgios se nachází na severozápadě řeckého ostrova Korfu, asi 35 km od hlavního města Kerkyra, v sousedství s celou řadou podobných malých vesniček stejnojmenného regionu.

Kerasia

Ostrov Korfu a pobřeží městečka Kerasia

Kerasia je vesnička ležící severně od hlavního města Kerkyra na ostrově Korfu, která je právem považována za jednu z nejoblíbenějších rekreačních destinací pro turisty se zájmem o historii.

Památky

Zámeček Achillion, 2. část

Korfu - zámeček Achillion
Autor: William_H.

Od té doby ale již potažené zlato zvětralo a dnes ho již nerozpoznáte. Obě sochy ale stále můžete obdivovat v okolních zahradách. Sochu básníka Heinricha Heina, kterou v roce 1873 vytvořil dánský sochař Louis Hasselriis, nechal císař odstranit a nahradil jí plastikou císařovny Sisi. Ta je v současné době k vidění ve francouzském městě Toulon.

Zámeček Achillion, 1. část

Ostrov Korfu a pobřeží u Gastouri

Přírodní ráj na ostrově Korfu a mírné středomořské klima oceňovala již rakouská císařovna Alžběta Bavorská, zvaná Sisi. A i proto se sem dnes vydává také mnoho turistů, aby při pěších túrách uctili památku oné panovnice. Součástí vašich výletů po ostrově Korfu se tak může stát i návštěva letní rezidence císařovny.

Liapades

Okolí vesnice Liapades na ostrově Korfu

Liapades je malá vesnice v tradičním stylu, která se nachází v severozápadní části ostrova Korfu, ve které žije asi 900 obyvatel. Je jednou z nejkrásnějších vesnic na ostrově, vzdálená asi 25 km od hlavního města Kerkyra.

Není to oblíbené místo jen kvůli pláži, jež se rozprostírá 1 až 2 km od vesnice, ale hlavně také blízkost města Paleokastritsa (cca 4 km), jednoho z nejoblíbenějších letovisek na ostrově.

Stránky

Korfu na Facebooku

Přihlášení