Jste zde

Domů

Příroda

Severní Agios Georgios

Ostrov Korfu a oblast Agios Georgios
Autor: VSmithUK

Oblast a stejnojmenná zátoka Agios Georgios se nachází na severozápadě řeckého ostrova Korfu, asi 35 km od hlavního města Kerkyra, v sousedství s celou řadou podobných malých vesniček stejnojmenného regionu.

Fauna

Korfu a gekon
Autor: cobalt123

Fauna řeckého ostrova Korfu je velmi rozmanitá a představuje zvláštní kapitolu zdejšího života. V zelené oáze Středomoří žijí četné menší, volně žijící druhy zvířat a mnoho druhů nádherných plazů, kteří právě na tomto ostrově našli bezvadné životní podmínky, a jimž je věnována zvláštní pozornost v přírodních rezervacích.

Černá zvěř, tedy divoká prasata, a červená zvěř, tedy parohatá, se v současné době na ostrově rozmnožila o něco víc, než by bylo zdrávo a tento nepříznivý stav vedl a vede k nepříjemnému odlesňování.

Zelená oáza

Korfu

Zelená oáza v tyrkysově modrých vodách Středozemního moře, i tak se dá označit řecký ostrov Korfu. Příčinu tohoto označení si naplno uvědomíte již při příletu na toto kouzelné místo, ostrov z ptačí perspektivy vypadá doslova jako zelená skvrna uprostřed modrého moře.

Ostrov ovšem nezačnete vnímat pouze očima, ale také nosem, neboť všude je cítit velmi příjemná vůně.
Vůně bylinek jsou opravdu všudypřítomné a vše je doplněno ještě další širokou řadou kvetoucích rostlin. Spatříte tu třeba divizny nebo voskovky.

Za zázvorovou limonádou

Ostrov Korfu a citrónovo-zázvorová limonáda

Na ostrově Korfu vedou cesty převážně nahoru a dolů. Nejvyšší hora měří sice jen něco málo přes 900 metrů, ale celá krajina je tak kopcovitá, že se na každém kroku dá narazit na stále nové vyhlídky z nichž se vám naskytne výhled na zelenou krajinu, která je, dalo by se říci, pro Řecko spíše netypická.

Barbati

Pobřeží u Barbati na ostrově Korfu

Na úpatí malebné horské krajiny pohoří Pantokrator, na severovýchodním pobřeží ostrova Korfu, se nachází v krásné zátoce vesnice Barbati. Je to opravdový "ráj" pro všechny milovníky vodních sportů. Letovisko je také ale vhodné pro rodiny s dětmi, které si chtějí vysloveně vychutnat odpočinkovou dovolenou.

Flóra na ostrově

Ostrvo Korfu a cypriš
Autor: chadh

Řecko patří z hlediska rostlinstva do velmi zajímavého regionu Evropy. Můžete zde najít rostliny jihoevropského, předoasijského a severoafrického původu. Díky klimatickým zvláštnostem Jónských ostrovů a jejich značným srážkovým úhrnům se zde nachází mimořádně rozličná, hojná vegetace, která především na jaře dotváří nádherný obraz ostrovů.

Stránky

Korfu na Facebooku

Přihlášení