Jste zde

Domů

Historie

Dějiny řeckého ostrova Korfu

Historie a mytologie, 2. část

Pohled na kyperské město Kerkyra
Autor: fred_v

Roku 1815 (Vídeňský kongres) se stal ostrov Korfu součástí Republiky Jónských ostrovů pod britským protektorátem.

Během britského období byla vytvořena velká část moderní infrastruktury, jako například 700 km dlouhá silniční síť, která patří mezi nejhustší v celém Řecku.

Jónské ostrovy získaly novou ústavu, státním náboženstvím byla vyhlášena řecká pravoslavná víra a řečtina se stala oficiálním úředním jazykem.

Historie a mytologie, 1. část

Historie řeckého ostrova Korfu, to je dlouhý příběh, který začal již někdy před 9000 lety, kdy se vzhledem k neustále rostoucí výšce hladiny moře ostrov oddělil od řecké pevniny.

Předpokládá se, že už tehdy tam existovalo lidské osídlení, i když nebyla odhalena žádná pohřebiště, ani jiné důkazy přítomnosti lidí v době bronzové.

V 8. století př.n.l. tu byla založena řeckými přistěhovalci první kolonie.

Severní Agios Georgios

Ostrov Korfu a oblast Agios Georgios
Autor: VSmithUK

Oblast a stejnojmenná zátoka Agios Georgios se nachází na severozápadě řeckého ostrova Korfu, asi 35 km od hlavního města Kerkyra, v sousedství s celou řadou podobných malých vesniček stejnojmenného regionu.

Zámeček Achillion, 2. část

Korfu - zámeček Achillion
Autor: William_H.

Od té doby ale již potažené zlato zvětralo a dnes ho již nerozpoznáte. Obě sochy ale stále můžete obdivovat v okolních zahradách. Sochu básníka Heinricha Heina, kterou v roce 1873 vytvořil dánský sochař Louis Hasselriis, nechal císař odstranit a nahradil jí plastikou císařovny Sisi. Ta je v současné době k vidění ve francouzském městě Toulon.

Zámeček Achillion, 1. část

Ostrov Korfu a pobřeží u Gastouri

Přírodní ráj na ostrově Korfu a mírné středomořské klima oceňovala již rakouská císařovna Alžběta Bavorská, zvaná Sisi. A i proto se sem dnes vydává také mnoho turistů, aby při pěších túrách uctili památku oné panovnice. Součástí vašich výletů po ostrově Korfu se tak může stát i návštěva letní rezidence císařovny.

Liapades

Okolí vesnice Liapades na ostrově Korfu

Liapades je malá vesnice v tradičním stylu, která se nachází v severozápadní části ostrova Korfu, ve které žije asi 900 obyvatel. Je jednou z nejkrásnějších vesnic na ostrově, vzdálená asi 25 km od hlavního města Kerkyra.

Není to oblíbené místo jen kvůli pláži, jež se rozprostírá 1 až 2 km od vesnice, ale hlavně také blízkost města Paleokastritsa (cca 4 km), jednoho z nejoblíbenějších letovisek na ostrově.

Stránky

Korfu na Facebooku

Přihlášení