Jste zde

Domů » Severní pobřeží

Kerkyra (město Korfu)

Stará a nová Kerkyra

Stará část města Kerkyra se se svými uličkami a památkami z průběhu osmi století rozprostírá mezi Novou a Starou pevností. Obě pevnosti byly postaveni Benátčany za jejich vlády, která na ostrově trvala 500 let. Staré město není zpřístupněné autům. Uličky jsou úzké a je zde mnoho obchůdků v domech, které jsou ozdobeny mramorovými arkádami.

Kerkyra a pevnosti

Město Kerkyra a Stará pevnost
Autor: Slip

V hlavním městě ostrova Korfu, Kerkyra, se nacházejí Stará a Nová pevnost. Ta starší je symbolem korfského hlavního města a tak její návštěva stojí určitě za to! Kromě jiného se z ní návštěvníkům nabízí překrásný výhled, který si můžete vychutnat z terasy s majákem.

Pláže na východním pobřeží, 3. část

Ostrov Korfu s částí pláže Messonghi
Autor: Square Head

V hlavním městě Korfu - Kerkyra - jsou dvě větší pláže. Pokud půjdete za palácem směrem dolů, dostanete se k části Faliraki s mnoha tavernami. Ti, kteří plánují delší den s koupáním v hlavním městě Kerkyra, mohou navštívit plážo Mon Repos, která je situována na jižním konci nábřeží a nabízí za nízký vstupní poplatek také služby, jako jsou sprchy, kabinky na převlečení, dětské hřiště, taverny atd.

Poloostrov Kanoni

Kanoni je malý poloostrov, který patří k ostrovu Korfu a na malé ploše nabízí mnoho zajímavostí. Je známý také pod názvem Analipsi. Nachází se v Jónském moři, na jedné straně hraničí s ostrovem Korfu, se kterým je spojen mostem. Region kolem Kanoni je obzvláště oblíbeným výletním cílem u mnoha turistů a v hlavní sezóně zde můžete vidět také mnoho fotografů, jejichž objektivy míří na jeden a tentýž motiv - legendární Myší ostrov, Pontikonissi.

Hlavní město Korfu

Kerkyra

Hlavním městem ostrova Korfu je stejnojmenné město, nazývané také Kerkyra. Jeho největším lákadlem je Staré město patřící k jedněm z nejkrásnějším místům v Řecku vůbec. Město leží uprostřed východního pobřeží, směrem k horám na pevnině, jejichž vrcholky jsou v zimě pokryté sněhem.

Korfu na Facebooku

Přihlášení